ADVANCED
TECHNOLOGY
Technologies for plastic material processing
TECNOMATIC
Linia do wytwarzania rur.
Dowiedz się więcej...
START | O FIRMIE | PRODUKTY | AKTUALNOŚCI | KONTAKT
Jesteśmy liderami
Jesteśmy liderami
Medal na Targach PLASTPOL 2017
 
 
 

Technologiczna rewolucja Binovy – granulacja i compounding na jednej maszynie!

Jedna maszyna do granulacji i compondingu – to już możliwe dzieki najnowszej ofercie firmy Binova! Oszczędnosć czasu, miejsca i pieniędzy i jeden podwójny proces zamiast dwóch oddzielnych maszyn!

Efekt? Transformacja poliolefinowych odpadów poużytkowych w postaci zmielonego płatka pochodzących z linii do mycia spełniająca najwyższe wymogi jakościowe – włącznie z możliwością powtórnego wykorzystania pozyskanego materiału w procesie produkcji rękawa foliowego.

Niezależnie od pochodzenia odpadu, dzięki zastosowaniu w oferowanym urządzeniu systemu automatycznej, podwójenej filtracji na dwóch filtrach firmy Cofit model Gorilla nasi klienci otrzymują gwarancję możliwość produkcji folii o grubości od ok. 20 mikronów.

Najwazniejszym komponentem linii jest dwuślimakowa wytłaczarka współbieżna o wydajności od 1.400 do 1.800 kg/h, uzależnionej od materiału wsadowego – jego wilgotności, czystości czy rozdrobnienia. Wytłaczarka jest w stanie zhomogenizować odpady o wysokiej procentowej zawartości wilgoci (do 8%) z niestandartowymi mieszankami przemiałów lub odpadów oraz pozostałych komponentów według życzenia klienta. System odgazowania próżniowego, znajdujący się prawie na całej długości cylindra wytłaczarki (3 kominy odgazowania próżniowego plus 1 komin atmosferyczny) pozwala na granulację folii z dużą ilością nadruku, siegającą aż do 80% powierzchni.

Dodatek oryginalnego tworzywa w niewielkich ilościa bezpośrednio na maszynie pozwala na perfekcyjne zhomogenizowanie materiału, a finalny granulat może być wykorzystywany w produkcji bardzo wysokiej jakości folii. Wyjątkowo szeroki wachlarz możliwości dozowania komponentów zapewnia możliwość zastosowania zarówno podajników grawimetrycznych jak i wolumetrycznych. Dzięki unikatowemu, opatentowanemu przez Binovę systemowi dozowania grawimetrycznego można dokładnie dozować płatki foliowe nawet w przypadku tak niskiego ciężaru nasypowego jak 0,05 kg/dm³!

Zarówno opracowanie technologiczne, jak i wykonanie maszyn firmy Binowa  realizowane jest w całości we Włoszech. Dzięki temu otrzymujecie Państwo supernowoczesne, niekonwencjonalne rozwiązania, oparte o najwyższej jakości elementy składowe – wszystko powstające w całości na terenie Unii Europejskiej!

START  |  O FIRMIE  |  PRODUKTY  |  AKTUALNOŚCI  |  KONTAKT
Powered by CMS, Copyright © 2010